Aktuální informace

Velkobystřická školní liga je soutěž škol v házené 4+1 žáků a žákyň 1. – 5. tříd, která probíhá 7. rokem na Masarykově ZŠ Velká Bystřice. Hraje se na polovinu hřiště na šířku na zmenšené branky menším gumovým míčem. Pořádá se 5 turnajů za školní rok. Český svaz házené vyhlásil projekt „ Házená pro všechny“. Cílem našeho snažení je zařazení miniházené 4+1 do hodin tělesné výchovy na 1. stupeň ZŠ.  

Školní liga má 2 kategorie:
Kat. A – 1. – 3. ročník
Kat. B. – 4. – 5. ročník

Od 2. pol. se většinou zakládá ještě jedna kategorie – žáků 1. tříd.

Účastníky VBŠL jsou ZŠ Prosenice, ZŠ Jívová, ZŠ Babice, ZŠ Heyrovského Olomouc a ZŠ Velká Bystřice, ZŠ Velký Újezd, ZŠ Mariánské Údolí, ZŠ Bystrovany a ZŠ Svatý Kopeček.

V předchozích letech se ligy zúčastnily DHK Zora Olomouc, ZŠ Senice na Hané, ZŠ Holečkova Olomouc, ZŠ Žeravice, ZŠ sluchově postižených Olomouc, ZŠ Lutín, ZŠ Kostelec na Hané.

Chci poděkovat oddílu SK Velká Bystřice a jmenovitě trenérům Ing. Vladimíru Schneiderovi, Petru Součkovi, Petru Možíšovi, Tomáši Zedníkovi a Pavlíně Jiroušové za velmi intenzivní spolupráci (přítomnost na dopoledních turnajích ve všední den – „koučování svých družstev“, sponzorské dary trenérů na ceny pro turnaje, sponzorování cen pro každý turnaj ŠL).

Velkobystřická školní liga propaguje velmi atraktivní míčovou hru házenou 4+1 a motivuje děti k intenzivnímu pohybu a radosti z míčové hry.

Ivo Šenk