Edison – zahraniční stážisté v ZŠ Velká Bystřice

Využívání anglického jazyka v reálných situacích je v naší škole jednou z priorit. Proto stále hledáme možnosti, jak žáky opravdu vystavovat jazyku a přimět je k opravdové konverzaci. Právě proto se zapojujeme do množství zahraniční spolupráce.

Letos se do ZŠ ve Velké Bystřici na týden dostalo 5 stážistů ze zemí Asie a severní Afriky. Všichni jsou vysokoškoláci a všichni perfektně ovládají angličtinu. Přestože studují různé obory – od práv, přes obchod až po design a sociologii, byli s dětmi úžasní.

Projekt Edison jsme chtěli využít co nejvíce, proto se stážisti setkali se všemi třídami a všemi žáky. S některými několikrát. Mohli tak všem žákům ukázat krásné prezentace o svých zemích, o své kultuře a svém životě. Starší a zkušenější žáci si pak mohli konverzovat o zálibách, o hudbě, o škole, o všem, v čem jsou mladí stejní a rozdílní v jednotlivých koutech světa. Na závěr týdne jsme mohli také ochutnat domácí jídla našich hostů.

Smyslem projektu je poznat se – nepodporovat bariéry, ale naopak vzájemně se učit.

Koho jsme poznali, hostili a vřele přivítali? Tři milé dívky: Noru z Egypta, Sofii z Maroka, Ban z Íránu; a dva usměvavé mladé muže: Sama z Jordánska a Chiratha z daleké Srí Lanky. Všichni byli perfektně připravení a velmi dobře pracovali se všemi věkovými skupinami. Pochvala patří také našim žákům, kteří se nebáli rozmluvit se, ptát se, zajímat se, prostě normálně zahodit ostych a využít takovouto příležitost na maximum.

Komentáře jsou zakázány.