Dopravní den

Jako každoročně koncem září, tak i letos proběhl napříč všemi ročníky naší školy DOPRAVNÍ DEN. Stalo se tradicí, že deváťáci chystají program pro děti z 1. stupně. Ochotně se toho ujali i tentokrát a připravili celkem 11 stanovišť s dopravní tématikou. Cíl byl na první pohled jasný: upevnit si pravidla silničního provozu, trénovat postřeh a bezpečně proplout všemi úskalími, která mohou v praxi potkat každého cyklistu a chodce.

Děti absolvovaly slalom na koloběžkách, kde první samozřejmostí byla správně nasazená přilba. Pokračovalo se poznáváním výbavy kola a kvízy dopravních předpisů a značek. S malými autíčky si naši nejmenší zahráli na řidiče a vyzkoušeli úskalí křižovatek, slepých uliček, přechodů pro chodce a dalších libůstek, která je mohou v dospělosti potkat za volantem. Velmi dobře si děti počínaly i na stanovišti, kde na ně čekalo zcela k jízdě nezpůsobilé kolo a za úkol měly všechny závady poznat. Nutno s pochvalným uznáním zmínit, že šesti až devítileté děti naší školy jsou dopravními znalostmi vyzbrojeni lépe, než deváťáci čekali. Vědomosti o správném chování cyklistů a chodců v každodenním provozu svědčí o skvěle vyučované dopravní výchově na 1. stupni naší školy. Paní učitelky měly jistě velkou radost ze svých ratolestí, které téměř bezchybně plnily jeden úkol za druhým. Na závěr všechny čekala drobná sladkost, která malé rozradostnila a velkým dodala energii. Deváťáci totiž ke konci přiznali únavu. Není divu. Věnovali se malým kamarádům daleko obětavěji, než se kdy zabývali školními povinnostmi.

Eva Poděbradová

Komentáře jsou zakázány.